• Dzień Ziemi

• "Dzień Ziemi obchodzimy - ekologii dzieci uczymy. Każdy przedszkolak chce znać - jak o środowisko dbać!" Nasze przedszkolaki uczą się przez cały rok, jak żyć ekologicznie. Dziś szczególnie zastanawiały sie jak chronić Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny.

• Spotkanie z zajączkiem

• Przedszkolaki już od rana z niecierpliwością czekały na przyjście zajączka. Rozwiązywanie mnóstwa zadań i zagadek doprowadziło dzieci do ukrytych niespodzianek. Zajączek miał dużo pracy, aby przygotować się na spotkanie. Jednak uśmiechy na buziach przedszkolaków zapewne wynagrodziły mu ten trud. Dziękujemy!

• "Rumun bajdurzy"

• I kolejne wspaniałe lekcje: języka polskiego, historii i muzyki na żywo! Pan Marcin Rumiński zabrał nas w podróż w przeszłość. Wysłuchaliśmy legendy  warmińskiej o Łynie, poznaliśmy strój Wikingów,  odkryliśmy brzmienie nieznanych instrumentów: drumli, fujary postnej i mandoli.Wszystko w pięknej oprawie muzycznej.Dziękujemy♥️

• Pokaz ptaków ozdobnych

• Za sprawą pani Joanna Celej do naszej placówki zawitał pan Łukasz Szymański, doktorant z UWM w Olsztynie na Wydziale Zootechniki. Prywatnie hobby pana Łukasza jest hodowla ptaków ozdobnych. Posiada różne rasy gołębi, kur i papug.I dzisiaj mogliśmy je wszystkie podziwiać, a przy okazji poznać ciekawostki z anatomii, genetyki i życia tych uroczych ptaków.Dziękujemy ♥️

• Chwalimy się !!!

• Mamy finalistkę Konkursu z Języka Angielskiego. Gratulacje!

Brawa dla Gabrysi, jej nauczycielki, pani Aleksandry Klewiado i Mamy 👏👏👏

• Ogłoszenie

• Wyniki pierwszego etapu rekrutacji do przedszkola i pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. Franciszka Barcza w Butrynach są dostępne w placówce, na tablicy ogłoszeń lub pod nr tel. 509 688 198.

W dniach 27-31.03.2023 r. trwać będzie rekrutacja uzupełniająca. Prosimy o dostarczenie potwierdzenia woli.

• Pierwszy dzień wiosny

• Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na wiosenne nakrycie głowy. Wśród uczestników rozlosowano atrakcyjne vouchery, m.in. godzinne przejęcie zadań dyrektora szkoły.Tego dnia przerwy wypełniała ulubiona muzyka uczniów.Wraz z wiosną rozkwitają kwiaty, a w naszej szkole rozkwitły liczne talenty uczniowskie, które zostały zaprezentowane szerokiej publiczności w specjalnym pokazie "Mam talent". Były śpiewy, gra na instrumentach, tańce, układanie kostki rubika, wystawy prac plastycznych, dryblowanie piłką, sztuka origami...Nad całością czuwała pani Wioleta.

• Wiosna, wiosna, wiosna, ach to TY...

• 21 marca, to w naszej placówce dzień świętowania i powitania najpiękniejszej pory roku - WIOSNY. Uczniowie pamiętali również, że tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, którego symbolem są kolorowe skarpetki.

Niedziela 05.05.2024