• Dzień Uśmiechu, Dzień Empatii

• Krótki list, ciepły, szczery uśmiech. Małe rzeczy, a jakże zmieniają zwykłą codzienność. W pierwszy piątek października celebrowaliśmy te małe przyjemności. Nawet sok z cytryny nie zmył uśmiechu z uczniowskich twarzy 🥰

• Dzień Języków Obcych

• Każdego roku 26 września świętujemy Europejski Dzień Języków Obcych. W tym roku przećwiczyliśmy zwroty w języku fińskim, czeskim, francuskim, hiszpańskim i norweskim. Przyjrzeliśmy się także językowi łacińskiemu, który - jak się okazuje - dał początek wielu słowom nawet w naszej mowie ojczystej.

• Spotkanie z muzyką

• Rozpoczęliśmy kolejny cykl comiesięcznych koncertów Agencji Artystycznej "MAT". Celem zajęć jest przybliżenie dzieciom budowy i brzmienia instrumentów muzycznych oraz przekazanie wiedzy o muzyce. Wspaniałą formą przekazu wykorzystywaną przez zespół jest bajka słowno-muzyczna z udziałem dzieci.

• Powitanie jesieni

• Jesień zagościła już na dobre w naszej szkole, a to za sprawą wspólnych zabaw uczniów klas młodszych w jesiennej scenerii. Nasz stragan wypełnił się mnóstwem darów jesieni. Sok z jabłkek smakował wyśmienicie, konkurencje sportowe z ziemniakiem w roli głównej sprawiły, że dzieci świetnie się bawiły.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• 20 września to ważna data dla każdego przedszkolaka. Święto ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 13 września 2013 roku dla popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.

• Zaczynamy!

• Nowe pokłady ciekawości, nowa energia, nowe plany i postanowienia! NOWY ROK SZKOLNY 2023/2024

• Z darami natury

• W tym roku szkolnym nasze przedszkolaki wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Z darami natury świat nie jest ponury!". Miał on na celu kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz zapoznanie z ideą zero waste.

W ramach projektu dzieci zrealizowały następujące zadania:

- „Ekologiczna gra matematyczna” – Podchody matematyczno – sportowe;

- „Lecą na głowę liście kolorowe”- zabawy z liśćmi;

- ”Leśne ludki”- nauczanie outdoorowe;

- „Jeżowy domek”- wykonanie schronienia dla jeża;

- „Szałasowelove”- tworzymy własną bazę, szałas z dostępnych materiałów naturalnych;

- „Ekokonkurs” - „Eko – bałwanek”;

- „Patykiem pisane” – wykorzystanie patyków w nauce;

- „Papierowe wydzieranki”- tworzymy kreatywne prace plastyczne;

- „Z kamyka zabawa dla smyka”- zabawy z użyciem kamieni;

- „Wodna muzyka”- tworzymy instrument wodny;

- „Zaczarowany ogród” – sadzimy rośliny w ogrodzie (dziękujemy tacie Dominika i Michała za wykonanie skrzyni w której stworzyliśmy ziołowy zakątek);

- „Boso przez świat” – ścieżka sensoryczna.

Niedziela 05.05.2024