• Obudź w sobie Mikołaja

• 25 i 28 listopada przystąpiliśmy do akcji "Obudź w sobie Mikołaja" organizując w naszej placówce kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony zostanie dla dzieci z hospicjum.

Akcja przerosła nasze wyobrażenia! Jesteśmy wdzięczni rodzicom i dzieciom, którzy upiekli pyszne ciasta, babeczki, rogaliki...

Uzbieraliśmy ponad 2800 złotych. Po konsultacjach z pracownikami hospicjum zapadła decyzja, że zakupimy potrzebne kołdry obciążeniowe/sensoryczne, o czym poinformujemy w oddzielnym poście.

Wszyscy jesteśy Mikołajami!

Kiermasz ciast w holu szkoły.

• Święta godne, a nie głodne

• Nasi wolontariusze z SKW "Dar Serca" już dziś 25.11 i jutro 26.11 uczestniczą w zbiórce żywności "Święta godne, a nie głodne", organizowanej przez Bank Żywności. Zapraszamy do sklepów spożywczych w Butrynach i Zgniłosze. "Pomóż osobom potrzebującym i kup produkty na świąteczny stół"

Uczniowie biorący udział w zbiórce.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

• Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Pluszowego Misia, który ustanowiono w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki.

A tak naprawdę wszystko zaczęło się dużo wcześniej, kiedy w 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Dzisiaj chyba nie ma domu, w którym nie gości pluszowy miś!

Dzieci podczas obchodów Święta Misia

• Spotkanie z muzyką

• Prezent gwiazdkowy w postaci smakowitej uczty z muzyką Piotra Czajkowskiego otrzymały przedszkolaki i uczniowie klas 1-3. Historia "Dziadka do Orzechów" nastrajała radośnie i przedświątecznie.

Dzieci podczas spotkania.

• Nemo w Krainie Snów

• Dnia 24 listopada dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Teatru Lalek w Olsztynie, aby obejrzeć spektakl pt.: „Nemo w Krainie Snów”. Historia Małego Nemo to adaptacja kultowego komiksu Winsora McCaya.Chłopiec zostaje zaproszony do niezwykłej krainy – królewna Morfea, córka króla Morfeusza, bardzo chce go poznać.W tej magicznej podróży pojawia się wielu dziwnych i zabawnych bohaterów. Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzaną bajkę. Z wypiekami na twarzach patrzyły na małego Nemo i jego przygody. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt!

Wspólne zdjęcie z aktorami po spektaklu.

Po spektaklu dzieci wzięły udział w zajęciach teatralnych.

• Święta godne, a nie głodne!

• Bank Żywności, jak co roku, organizuje zbiórkę produktów spożywczych dla najbardziej potrzebujących. Przyłączyliśmy się do akcji. Jeśli każdy z nas przyniesie jeden produkt, zbierze się pokaźny kosz "pomocy"!

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom!

Miejsce zbiórki produktów spożywczych.

• RYMcerze

• 18 listopada RYMcerze [RMC] czyli Bęsiu i DJ Yonas przybyli do nas i zawładnęli naszą wyobraźnią. Bęsiu zaczął od trzęsienia ziemi. Dużo opowiadał o swojej osobistej drodze do czerpania radosci z życia bez używek. Jego doswiadczenia były szokujące. Nie mniej dramatyczne były przeżycia DJ Yonasa.

Obydwaj zgodnym głosem powtarzali uczniom:

* nie popełnijcie naszych błędów

* wykorzystajcie jak najlepiej swój czas

* odkryjcie swoje talenty

* poświęćcie choć 5 minut na znalezienie pomyslu na swoje życie i dążcie do jego realizacji

* są tylko DWIE DROGI: PROGRES I REGRES

* wybierzcie PROGRES

* regres wyśmiewa PROGRES, ale za 10 lat PROGRES może was zabrać w miejsce, o jakim marzycie

* nie wstydźcie się prosić o pomoc, jeśli tego wymaga sytuacja

* pamiętajcie, że rodzice i nauczyciele zawsze chętnie będą wspierać wasz PROGRES.

Po warsztatach RYMcerze byli oblegani przez uczniów, chętnie rozdawali autografuly i pozowali do wspolnych zdjęć.

Spotkanie uczniów z raperami.

• Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego "Symbole Narodowe"

• Przedszkolaki i uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy za udział w konkursie organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Purdzie. Gratulujemy wszystkim  biorącym udział w konkursie!​​​​

kategoria wiekowa 3-6 lat - II miejsce Marlenka

kategoria wiekowa 3-6 lat - III miejsce Lenka

Uczestnicy konkursu.

Szkolni laureaci.

• #szkoładohymnu

Punktualnie o 11.11 cała społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Butrynach uroczyście odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób uczciliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku, dzięki nowoczesnemu sprzętowi nagłaśniającemu zakupionemu w ramach programu #laboratoriumprzyszłości, postawiliśmy na śpiewanie patriotyczne. Całością dowodził pan Tomek!

Klasa II zatańczyła krakowiaka, a najmłodsi z wdziękiem zaprezentowali modę patriotyczną.

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.

Sobota 18.05.2024