• Warsztaty historyczne

• Klasy I-III wzięły udział w warsztatach edukacyjno - historycznych organizowanych przez Klub Dowództwa 16. Dywizji Zmechanizowanej.

• Dzień Europy

• Z tej okazji uczniowie mieli okazję wysłuchać wspomnień profesora Andrzeja Harasimowicza, który aktywnie uczestniczył w przygotowaniach do wejścia Polski do Unii Europejskiej. Każda klasa wylosowała jedno z państw należących do Unii, przygotowała jego prezentację w formie plakatu. W kategorii klas I-IV jury wybrało plakat klasy I przedstawiający Hiszpanię, a w klasach V-VIII najlepszymi okazali się szóstoklasiści i Włochy. Specjalne wyróżnienie dla klasy VII za oryginalną formę plakatu Niemiec.

• Szkolny Konkurs Recytatorski

• W Szkolnym Konkursie Recytatorskim klas I-III szczególne wyróżnienie otrzymali Natalia i Aleksander. To oni będą nas reprezentować w Gminnym Konkurskie Recytatorskim. Pozostałe wyróżnione osoby to Paulina, Hanna, Joanna, Maja i Dominik.

• Lekcja historii

• Temat: Bitwa pod Grunwaldem.

Prowadzący: pan Jarosław Malecki z Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

Ewaluacja: 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

Podziękowania: Tomek Żuchowski i Dorota Lach Żuchowska 🤗

• Lekcja biblioteczna

• Lekcja bibioteczna przedszkolaków z okazji ustanowienia roku 2023 Mikołaja Kopernika.  Bardzo dziękujemy pani Jolancie Gierach z Gminnej Bibioteki Publicznej w Purdzie za spotkanie.

• Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

• Pomajówkowy powrót do szkoły rozpoczęliśmy od apelu, na którym obecni dowiedzieli się lub sobie przypomnieli, dlaczego wczoraj mieli dzień wolny. Uczniowie zaprezentowali krótki rys historyczny okoliczności uchwalenia Konstytucji z nawiązaniem do czasów współczesnych.

• Wycieczka klasy 6

• 27 kwietnia klasa 6 wybrała się na warsztaty do Wytwórni Zdarzeń Sonokinetycznych. Za pomocą dźwiękokręgu udało się odtworzyć pejzaż muzyczny  pt. "Katarynka".

• Matematyka to kosmos !

• Matematyka i kosmos stanowią bardzo ciekawe połączenie. Mówiąc o olbrzymich odległościach funkcjonujących w przestrzeni kosmicznej, trudno byłoby uniknąć skomplikowanej i precyzyjnej matematyki. 21 kwietnia  w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Matematyczny skierowany do uczniów klasy siódmej i ósmej.  W nawiązaniu do  Roku Mikołaja Kopernika, uczniowie zmagali się z pytaniami po hasłem „Matematyka to kosmos”. Kopernik był przede wszystkim astronomem, ale również: wielkim matematykiem. Turniej oparty został  na materiałach Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve pod patronatem Polskiej Agencji Kosmicznej POLSA oraz e-math.pl.  Rywalizacja drużynowa była bardzo wyrównana. Po ośmiu rundach obliczeń i pytań dotyczących: Układu Słonecznego, gwiazdozbioru Kasjopeja, misji kosmicznej Apollo 11, teleskopu Hubble’a i Webba  -  - wygrała drużyna  Gwiazd (Krzysztof i Maciej) . O jeden punkt mniej zdobyły Mgławice , czyli Ola, Piotr i Nikolas. Dziękuję wszystkim uczestnikom za rywalizację i poszukiwanie rozwiązań w miłej atmosferze. D.W.

Wtorek 07.05.2024