• Spotkanie

• 12 czerwca gościliśmy po raz kolejny bajarza Pana Marcina Rumińskiego. Kolejna dawka opowieści pobudzającej wyobrażnię okraszonej ciekawymi brzmieniami instrumentów.

• Dzień Dziecka Przedszkolaków

• "Wszystkie dzieci nasze są..."

To właśnie dziś w obecności Pani Sołtys oraz członków Rady Sołeckiej nastąpiło oficjalne otwarcie przedszkolnego placu zabaw. Dziękujemy mieszkańcom Sołectwa Butryny za wsparcie finansowe kwotą 40 tysięcy złotych z Funduszu Sołeckiego, która pozwoliła w znaczący sposób doposażyć nasz plac.

W dniu nie zabrakło niespodzianek przygotowanych przez Radę Rodziców. Były przepyszne frytki w Gospodzie Warmińskiej, a podczas otwarcia placu zabaw odbyło się wielkie poszukiwanie nowych zabawek do piasku.

To był dzień pełen wrażeń i radości! Dziękujemy gościom za przybycie, wspólnie spędzony czas i niespodzianki z okazji Dnia Dziecka.

• Piknik z okazji Dnia Rodziny

• Czy jest upał, czy jest ziąb,

Oni zawsze przy mnie są.

Spędzam czasu z nimi wiele, bo to moi przyjaciele.

Myślę, że się domyślicie, że to moi są rodzice !!!

• Spotkanie z ratownikiem medycznym

• Przedszkolaki podczas zajęć z ratownikiem medycznym p. Piotrem, strażakiem OSP Butryny p. Bartoszem oraz Stanisławem i Nikolasem uczniami naszej szkoły należącymi do MDP.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnnościami ratowniczymi.

Dziękujemy !!!

• Spotkanie z Joanną Jędrzejczyk

• Pani Joanna Jędrzejczyk to sportsmenka najwyższej klasy, zawodniczka MMA, kickboxingu i boksu. Słyszał o niej cały świat z uwagi na jej spektakularne zwycięstwa. Nie miejsce tu jednak by wymieniać jej wszystkie mistrzowskie tytuły, ale by wspomnieć o jej spotkaniu z uczniami naszej szkoły.

Pani Joanna opowiadała o swojej długoletniej drodze dochodzenia do największych sportowych osiągnięć, o determinacji, wyrzeczeniach, wewnętrznej motywacji, wytrwałości, miłości do sportu. Przyznała, że jest osobą, która ma największe wymagania wobec samej siebie. Starannie wypełnia plan, by osiągnąć wymarzony cel. Pani Joanna z cierpliwością odpowiadała na wszystkie pytania. Powtarzała też paradoksalnie, że wszystko jest do osiągnięcia jeśli będzie to szło w parze z determinacją i pracą.

Dziękujemy pani Joannie za piękny przekaz. Życzymy kolejnych sukcesów w dziedzinach, w które się zaangażuje.

• "Co było pierwsze jajko czy kura?"

• Młodsze przedszkolaki poszerzały swoją wiedzę o gospodarstwie i miały okazję zwiedzić pobliską farmę, gdzie przewodnikiem był Maurycy - pasjonat gospodarstwa.

Wtorek 07.05.2024