• Konkurs Recytatorski "Lira"

• 2016 rok

• Gminny Konkurs Recytatorski w Purdzie - II miejsce Róża Kwiatkowska kl. II - wych. Joanna Jackowska,  II miejsce Oliwia Fydrych kl. V - wych. Elżbieta Kolada                                     J.J

2015 rok

• Gminny Konkurs Recytatorski w Purdzie - II miejsce Jakub Żuchowski z kl. II -wychowawca D. Wojciechowska
          • Rejonowy  Konkurs Recytatorski "Spotkanie z poezją" w Dywitach  - I miejsce Jakub Żuchowski z klasy II
          • Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Olsztynie - udział  Jakuba Żuchowskiego z klasy II                                                                                                                                                                                         D.W.

16 kwietnia 2014 r. w Purdzie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Lira 2014". Reprezentowali nas: Oliwia Fydrych i Maksymilian Szerszeń z kl.III przygotowywani przez panią Joannę Jackowską oraz Anastazja Dowgiałło z kl.IV i Maja Kwiatkowska z kl. V przygotowywane przez panią Elżbietę Koladę.

Najwyższy laur zdobył Maksymilian w kategorii klas I-III, Jakub Żuchowski z klasy I został wyróżniony. Maja Kwiatkowska została także doceniona i zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VI. Anastazja zdobyła wyróżnienie.

Maksymilian i Maja będą reprezentować Gminę Purda 9 maja w Dywitach. Liczymy na ich kolejne sukcesy.

A.K.

***************************************************************************************************************************************************

17 kwietnia 2013r. w Purdzie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Lira 2013. Reprezentowali nas Maksymilian Szerszeń z kl II, Hanna Klewiado z klasy III, Maja Kwiatkowska z kl. IV i Szymon Tołpa z kl. VI. Wszyscy nasi uczniowie wypadli znakomicie. Doskonale znali tekst, prezentowali nienaganną dykcję.  Po najwięszy laur sięgnął Szymon Tołpa zdobywając I miejsce w kategorii klas IV - VI. Szymon będzie reprezentował naszą gminę na powiatowym szczeblu. Maksymilian Szerszeń został wyróżniony w kategorii klas I - III.

26 kwietnia Szymon reprezentował naszą gminę na Rejonowym Konkursie Recytatorskim. Również ten etap przeszedł zwycięzko, zdobył I miejsce i dostał się do finałów wojewódzkich.

Wojewódzki Konkurs Recytatorski odbył się w Olsztynie, w CEiKu 24 maja. Szymon otrzymał album i dyplom za udział. Na każdym etapie konkursu Szymon był wspierany przez panią Elżbietę Koladę.

A.K.