• Motywująca paczka

•

Tak, tak! Nawet paczka może motywować. Mowa tu o tradycyjnej, przesyłanej pocztą paczce. Na pomysł jej przesyłania od jednej szkoły uczestniczącej w projekcie do drugiej wpadli nasi partnerzy z Grecji. W przesyłce umieścili własnoręcznie wykonane gry memory. Hasła na kartonikach dotyczą - a jakże - nastawienia na rozwój (np. Refuse to give up. Nie poddawaj się. / Embrace struggle. Podejmij wyzwanie. / Remember you can. Pamiętaj, że potrafisz. itp).

Zestawów do gier jest wystarczająco dużo, żeby obdzielić nimi kolejne szkoły biorące udziałw projekcie. Oprócz tego w paczce znalazły się foldery turystyczne i kartki pocztowe z podpisami uczniów. Paczka wysłana z Grecji odwiedziła już Szkołę Podstawową w Purdzie i trafiła do nas. My ze swej strony dołożyłyśmy do paczki mapę turystyczną naszego regionu z opisem atrakcji turystycznych, kartki pocztowe z naszymi podpisami oraz łakocie.

Zapakowaną paczkę przesłałyśmy do partnerującej szkoły w mieście Kałusz na Ukrainie. Stamtąd paczka trafi do Macedonii i powróci do Grecji, uboższa w karty do gry memory, a wzbogacona o inne niespodzianki.