• Praca i wytrwałość - klucz do sukcesu

•

22 lutego w ramach naszego projektu odbyło się spotkanie z panem Bartkiem Chmielewskim, trenerem Taekwondo. Pan Bartek opowiedział nam o swojej przygodzie ze sportem. Jego sukcesy były wynikiem ciężkiej pracy, okupione litrami potu na treningach. Sport sprawił, że nabrał pewności siebie, poznał wielu przjaciół, jeździł po Europie uczestnicząc w wielu zawodach.

Pan Bartek podkreślił, że dobry sportowiec oprócz dawania z siebie wszystkiego na treningach uczy się innych przedmiotów (matematyki, języków obcych) i czyta wiele książek. To sprawia, że jego mózg jest sprawniejszy, a to poprawia jego koncentrację i refleks podczas zawodów sportowych.

Pan Bartek dodał, że widzi duży potencjał wśród uczniów naszej Szkoły, a ich sukces zależy od ich pracy.

Historia pana Bartka skłoniła nas do przedstawienia jej w postaci książeczki. Zachęcamy do lektury.

*********************************************************************************************************************************

Inny przykład sukcesu zdobytego dzięki wytrwałości i pracy stanowi historia pana Grzegorza Kolendo, który gościł w naszej Szkole 9 grudnia 2016 roku. Pan Grzegorz odniósł sukces dzięki miłości do muzyki. Jak sam deklarował, jest muzykiem samoukiem. Samodzielnie zdobywana wiedza pozwoliła mu stać się świetnym choreografem zespołu folklorystycznego, członkiem zespołu wokalnego a capella Proforma, a nawet grać jedną z ról w operze "Amahl i nocni goście".