• Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

• 10 kwietnia 2017 roku nasi uczniowie przystąpili do IX Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Tradycyjnie zajęliśmy jedno z czołowych miejsc. Przygotowany przez uczniów film zajął II miejsce, a miał pokazać znaczący moment w historii Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych. Podjęty przez uczniów temat to  budowa kolei transkontynentalej w USA. W Turnieju brało udział 19 drużyn, więc nasz sukces tym lepiej smakuje. Główny trud przygotowań do Turnieju ponieśli Agata Klewiado, Monika Frąckiewicz z klV i Piotr Tumłowski z kl.VI. W nagraniu filmu pomogli im: Oliwia Fydrych, Dominika Zych, Roksana Zuśka, Mateusz Czaplicki z kl. VI, Bożena Archacka, Aniela Archacka z kl. V, Malwina Pabijanek z kl. IV i Róża Kwiatkowska z kl. III. Uczniów wspierała całą swoją wiedzą pani Ola Klewiado.

Turniej przygotowała Szkoła Podstawowa Nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Ch. Andersena w Olsztynie we współpracy z Katedrą Filologii Angielskiej UWM w Olsztynie, Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Olsztynie, Warmińsko – Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie oraz Wydawnictwem Macmillan. Turniej odbył się pod Honorowym Patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

A.K.

************************************************************************************************************************************************

15 kwietnia w SP 25 w Olsztynie odbył się VIII Wojewódzki Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Nasza Szkoła wzięła w nim udział po raz trzeci, i po raz kolejny odniosła sukces. Nasza reprezentacja w składzie Hanna Klewiado kl. VI, Mateusz Czaplicki i Piotr Tumłowski z kl. V zajęła III miejsce drużynowo za wiedzę. Równie wysoko (III miejsce) został oceniony przygotowany przez uczniów film na temat "Znane i mniej znane potrawy krajów anglojęzycznych" ( https://www.youtube.com/watch?v=pUplKv5HUR0 ). W realizacji filmu pomógł też Damian Aleksandrowicz z kl.V. Nasza drużyna konkurowała z szesnastoma innymi z całego województwa. Głównym organizatorem Turnieju była SP 25 w Olsztynie przy współpracy z Katedrą Filologii Angielskiej Uniwersytetu WarmińskoMazurskiego w Olsztynie, Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. Uczniów przygotowywała pani Aleksandra Klewiado.

Zachęcamy do obejrzenia naszego zwycięskiego filmu.

Adam Szepanski uczestniczył w roku szkolnym 2013/2014 w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki i uzyskał tytuł finalisty. W przygotowaniach do Konkursu pomagała Adamowi Pani Danuta Karetko.

A.K.

20 lutego 2013 roku w Olsztynie odbył się ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Historycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Wzięła w nim udział Zofia Klewiado, uczennica klasy VI, przygotowywana przez Panią Małgorzatę Kwiatkowską, po pomyślnym przejściu etapu szkolnego. 7 marca 2013 roku zostały ogłoszone ostateczne wyniki. Zosia została finalistką Konkursu, co zapewniło jej miejsce w gronie najlepszych w województwie. Serdecznie gratulujemy.