• Dzień Ziemi w przedszkolu

• Dzień Ziemi w przedszkolu był inspiracją do wykonania wspólnie z rodzicami nakryć głowy promujących piękno naszej planety oraz zabaw plastycznych utrwalających zasady dbania o środowisko.

• 🌏22 kwietnia - DZIEŃ ZIEMI🌎

• Segregować śmieci chcę.

Ekologii uczyć się...

Żeby dobrze nam się żyło,

a na Ziemi czyściej było.

Te słowa towarzyszyły uczniom klas 1-3 podczas obchodów dnia naszej planety - Ziemi. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w akcji sprzątania najbliższej okolicy oraz w zajęciach edukacyjnych o tematyce ekologicznej.

• Sadzenie lasu

• Z okazji 100-lecia Lasów Państwowych uczniowie klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwo Nowe Ramuki, Lasy Państwowe.

Na początku spotkania wszyscy uczniowie przeszli krótkie szkolenie z prawidłowego sadzenia drzewek, a następnie pod fachowym okiem leśników przystąpili do sadzenia dębów. Mimo kapryśnej pogody po ukończeniu prac wszyscy uczestnicy spędzili miło czas przy ognisku.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość udziału w akcji na rzecz naszych pięknych lokalnych lasów.

• Gminny Konkurs Recytatorski "Lira"

• 25 marca odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Lira". Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, pokazali swój talent. Naszą szkołę reprezentowali: Marlenka z kl.I, Miłosz z kl.II, Natalia z kl.V, Julia z kl.V i Filip z kl.VII. Miło nam poinformować, że Natalia zajęła III miejsce w kat. kl.IV-VI, a Filip- II w kat. kl.VII-VIII (interpretacja utworu poetyckiego i fragmentu prozy).Filip zakwalifikował się do III etapu XL Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z poezją - 2024 r." Eliminacje rejonowe odbędą się 5 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach. Gratulujemy!

Piątek 26.04.2024